Jak skorzystać z naszych usług?

Wypadki komunikacyjne to zdarzenia, które mogą dotknąć każdego z nas. Z racji obowiązku posiadania ubezpieczenia OC oraz przywileju, jakim jest ubezpieczenie AC wydaje się nam, że jesteśmy zabezpieczeni podczas takowego zdarzenia. Jednak czy słusznie czujemy się bezpieczni?

Ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialność cywilna, to obowiązkowe ubezpieczenie, które w skrócie: chroni innych użytkowników ruchu przed następstwami naszej jazdy. Ubezpieczenie AC daje nam zabezpieczenie, gdy podczas ewentualnej szkody z naszej winy lub winy kogoś, kogo nie jesteśmy w stanie ustalić, nasze auto zostanie uszkodzone i będzie wymagało naprawy.

Tylko czy to pokryje wszelkie koszty?

LIKWIDACJA SZKODY Z OC SPRAWCY.

Częsta sytuacja: nastąpiła kolizja nie z naszej winy, auto zostało uszkodzone. Kierujący, czyli my, nie poniósł żadnego uszczerbku na zdrowiu. Spisujemy oświadczenie lub pojawia się policja, która sporządza stosowną notatkę, co w obu przypadkach stanowi podstawę do roszczenia jakiegokolwiek odszkodowania.

Sprawa zostaje zgłoszona do ubezpieczyciela sprawcy, przyjeżdża rzeczoznawca, który ocenia szkody i na ich podstawie sporządza wycenę odszkodowania, która często jest zdecydowanie niższa, niż w rzeczywistości nam przysługuje.

Tutaj uwaga – dochodzenie swoich praw, tj. właściwej wysokości odszkodowania, nie wymaga od nas udziału w sprawie sprawcy szkody. Sprawa toczy się miedzy nami, a zakładem ubezpieczeń.

KOSZTORYS NAPRAW PRZY NAPRAWIE Z OC SPRAWCY.

Wracając do sprawy – może się okazać, że auto zostało poważnie uszkodzone, ale wycena TU może bazować na naprawie elementów, a nie ich wymianie, ponadto roboczogodziny, którymi posługują się rzeczoznawcy często mają się nijak do rzeczywistości.

Kolejna rzecz, przy lakierowaniach aut, często wymieniane są elementy uszkodzone, ale cieniowania wymagają najczęściej dwa sąsiednie, aby nie było widocznych różnic kolorów.

To samo dotyczy się wymiany elementu na nowy, gdzie sugerowana kwota nie odpowiada kwocie rzeczywistej.

ODSZKODOWANIE Z OC – NAPRAWA CZY WYMIANA ELEMENTU?

Te i inne problemy mogą spotkać osoby, które chcą sprawę rozwiązać w sposób gotówkowy, czyli uzyskać kwotę ubezpieczenia i zrobić wszelkie naprawy na własną rękę.

Oczywiście, gdy wybierzemy bezgotówkowy sposób naprawy, oddając auto do autoryzowanego serwisu, to teoretycznie takich problemów nie powinny być. ASO jako specjalista w naprawie danej marki, wycenia swoją pracę oraz przedstawia wymagany zakres napraw ubezpieczycielowi, wówczas sprawa zostaje „rozliczona” bez naszego udziału.

Co w sytuacji, gdy jesteśmy przekonani, że otrzymaliśmy zdecydowanie za małą kwotę odszkodowania?

DOPŁATY DO ODSZKODOWAŃ W ELBLĄGU.

Wystarczy się do nas zgłosić przez formularz, opisując swoją sprawę, wówczas się skontaktujemy, pozyskując od zgłaszającego wszystkie niezbędne informacje, których mogło zabraknąć przy zgłoszeniu.

Następnie zlecamy oględziny przez niezależnego rzeczoznawcę, który sporządza wycenę, na podstawie której podejmujemy dalsze działania.

Porównujemy oba protokoły, na podstawie których widzimy różnicę, następnie proponujemy dopłatę z naszej strony.

Po obustronnym zatwierdzeniu wysokości dopłaty, odkupujemy od zgłaszającego szkodę, jednocześnie dokonując wypłaty środków w ciągu dwóch dni roboczych. Po czym cały proces likwidacji szkody się kończy.

ZANIŻONE ODSZKODOWANIE – DOPŁATA W ELBLĄGU.

Efekt? Klient uzyskuje dopłatę do zaniżonego odszkodowania, dzięki czemu jest w stanie należycie naprawić uszkodzony pojazd, unikając jednocześnie długotrwałej potyczki sądowej z ubezpieczycielem.

Sponsor artykułu: Blogujmy24.pl