Czy dopłatę uzyskam tylko drogą sądową?

Tematyka dopłat do odszkodowań to temat rzeka. Zaniżone wypłaty są bardzo często spotykane, jeżeli klient nie ma wiedzy lub nie posiłkuje się osobą, która takową posiada, to bardzo często nieświadomie zgadza się na niekorzystną ofertę finansową.

Pół biedy, jeżeli jest to sprawa o teoretycznie niskiej wartości szkody. Jednak niska wartość to pojęcie względne, ponieważ często w toku naprawy wychodzą elementy, które na pierwszy rzut oka nie były widoczne. W takim wypadku zaczynamy mieć teoretycznie problem.

Czemu teoretycznie?

ODWOŁANIE OD DECYZJI UBEZIECZYCIELA

Teoretycznie, ponieważ zawsze mamy szansę odwołać się od decyzji. Posiłkujemy się wówczas opinią warsztatu lub odpowiedniego rzeczoznawcy, aby mieć podstawę do dalszego dochodzenia swoich praw.

Czy dopłatę możemy uzyskać tylko drogą sądową?

Pierwsza sprawa, to odwołanie, które piszemy sami na podstawie opinii warsztatu lub rzeczoznawcy, w którym opisujemy szkodę, koszty i ewentualne uszkodzone elementy, które pojawiły się podczas procesu naprawy. Już na tym etapie jest szansa, że coś się uda wywalczyć, a sama sprawa powinna zostać załatwiona stosunkowo szybko.

DOPŁATY DO ODSZKODOWAŃ W ELBLĄGU

Druga opcja, to wówczas batalia sądowa z zakładem ubezpieczeń, jeżeli pierwszy sposób nie poskutkował. Jest to o tyle ciężka sprawa, że przede wszystkim – trwa bardzo długo. Dodatkowo koszta sądowe, potrzeba skorzystania z usług adwokata, a to generuje dodatkowe koszta i nie daje nam pewności, że sprawa pójdzie po naszej myśli. Wszystko trwa, wszystko kosztuje, a być może auto stoi uszkodzone, ponieważ aktualny budżet nie pozwala nam na naprawę z powodu zaniżonego odszkodowania.

Trzecia opcja, to sprzedanie nam swojej szkody.

DOPŁATY DO OC I AC.

Dopłacamy Ci odpowiednią kwotę, która pokryje potrzeby związane z naprawą auta.

Działamy zdecydowanie szybciej, ponieważ pieniądze przygotowujemy do dopłaty w ciągu dwóch dni roboczych.

Nie masz dodatkowych kosztów, ponieważ nie potrzebujesz prawnika i nie musisz jeździć po sądach.

DOPLATY-OC – zdecydowanie szybciej i sprawniej!